Uzman Okul Herşeylerin Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzman Okul Herşeylerin Sitesi

Oyun,Bilgi vb. Herşeylerin Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konuya puan ver

"Beşiktaş'ta kalacağım"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
veysel
Admin
Admin
veysel
Uzman Okul Ekibi...
"Beşiktaş'ta kalacağım" Vide
MesajKonu: "Beşiktaş'ta kalacağım" "Beşiktaş'ta kalacağım" Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 1:03 pm

Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Sivok, siyah-beyazlı ekipte uzun süre görev yapmak istediğini belirterek, "Olabildiğince uzun süre burada oynamak istiyorum. Bir diğer hedefim de şampiyon olmak" dedi.

Sivok, kulübün resmi internet sitesinde "Soru-cevap" köşesinde taraftarların sorularını yanıtlarken, kulübüyle halen 3 artı 1 yıllık kontratı bulunduğunu dile getirerek, Beşiktaş'ın istemesi halinde, bundan sonra yapacağı kontratın da bundan kısa olmayacağını, siyah-beyazlı ekipte oynamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Takımda en beğendiği oyuncu sorulunca Sivok, "Kimsenin, vereceğim cevaba kırılmasını istemem ama savunma oyuncularından en çok İbrahim Toraman'ı, orta sahada Cisse ve Ekrem Dağ'ı, forvette ise Nobre'yi beğeniyorum" yanıtını verirken, tam bir savaşçı olarak nitelediği İbrahim Toraman'ın yardımlaşmasının üst düzeyde olduğunu ve takım için elinden gelenin fazlasını yaptığını vurguladı.

Çek futbolcu, kanadında oynamasından en çok hoşlandığı oyuncunun ise Ekrem Dağ olduğunu, çok başarılı bulduğu bu oyuncunun, geleceğinin de güzel olacağını dile getirdi.

Türkiye'de çok kaliteli futbolcular bulunduğunu, bu nedenle gelecek yabancı oyuncuların da üst düzey olması gerektiğini anlatan Sivok, "Burası futbolda gelinebilecek en üst noktalardan biri. O yüzden, ancak kaliteli bir futbolcuya referans olabilirim" ifadesini kullandı.

Daha önce futbol oynadığı İtalya ile Türkiye ligleri arasındaki farkla ilgili bir soruyu Sivok şöyle yanıtladı:
"En büyük fark taktik disiplinde. Türkiye, Serie A'ya göre çok daha canlı ve heyecanlı bir lig, ama burada taktik disiplin yok. Burada herkes hücum etmek, ileriye çıkmak, gol atmak istiyor. İtalya'da böyle bir şey görmek mümkün değildir.

İtalya'da taktik disiplinden bir anlık kopuş, büyük sonuçlar doğurabilir. Buradakiler çok daha teknik, çok daha hücuma yönelikler. Maçlar bu yüzden daha heyecanlı ve zevkli geçiyor, ama kimi zaman da çok çılgın şeyler
oluyor."

Çek futbolu Tomas Sivok, maçlarda neden çok kart gördüğü sorusuna, "Bu benim tercihim. Bulunduğum yere böyle oynayarak geldim. Hocalar da beni bu oyun tarzım yüzünden beğendi" yanıtını verdi.

Çek futbolcu Sivok, Türkiye'ye geldikten çok kısa bir süre sonra, yaşadığı dostlukların, kendisinde uzun zamandır burada oynuyormuş hissi yarattığını söyledi.

Ankaraspor maçında kendi kalesine attığı gol hatırlatıldığında Sivok, hayatında ilk kez böyle bir gol attığını belirterek, "O an hissettiklerimi anlatmanın imkanı yok. Acaba bıraksa mıydım, müdahale etmese miydim gibi pişmanlıklarla dolu birçok soru geliyor aklınıza. Umarım bu kaleme attığım son gol olur" dedi.

"Beşiktaş'ta kalacağım"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası