Uzman Okul Herşeylerin Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzman Okul Herşeylerin Sitesi

Oyun,Bilgi vb. Herşeylerin Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konuya puan ver

Erdoğan simide 2 YTL, simitçiye 100 YTL verdi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
veysel
Admin
Admin
veysel
Uzman Okul Ekibi...
Erdoğan simide 2 YTL, simitçiye 100 YTL verdi Vide
MesajKonu: Erdoğan simide 2 YTL, simitçiye 100 YTL verdi Erdoğan simide 2 YTL, simitçiye 100 YTL verdi Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 8:01 pm

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği ödül töreninin ardından yol kenarındaki simitçiden 10 tane simit aldı. Başbakan Erdoğan, heyecandan "Dayı para gerekmez, benden olsun" diyen simitçiye 100 YTL verdi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği ödül töreni için gittiği Sheraton Otel'den ayrıldıktan sonra Başbakanlık Merkez Bina'nın karşındaki Olgunlar Sokak girişinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 41 numaralı simit tezgahının önünde makam aracını durdurdu. Aracından inen Erdoğan, simit tezgahında çalışan Özer Yalnız'ın yanına gitti. "Merhabalar yeğenim. 10 simit ver" diyen Başbakanı karşısında görünce heyecanlandığını söyleyen Yalnız, "Simitleri verdikten sonra para almak istemedim. Heyecandan 'Dayı para gerekmez benden olsun' dememe rağmen Başbakan para vermek isteyince '2 YTL o zaman' dedim. Normalde 4 tanesini 1 YTL'ye satıyorum. İki tane benden verdim" diye konuştu.

Erdoğan'ın 10 simide 2 YTL verdiğini belirten Yalnız, simitlerin dışında kendisine de 100 YTL de bahşiş verdiğini ifade etti. Günlük kazancının 30 YTL olduğunu söyleyen Yalnız, Erdoğan'dan 100 YTL alınca sevindiğini belirtti.

Tezgaha 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu simitçiden simit aldı' yazısı asan Yalnız'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Simitçi Özer Yalnız da, Başbakan Erdoğan'ın simit satın almasının ardından işlerinin açıldığını ifade etti.

Erdoğan simide 2 YTL, simitçiye 100 YTL verdi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası