Uzman Okul Herşeylerin Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzman Okul Herşeylerin Sitesi

Oyun,Bilgi vb. Herşeylerin Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konuya puan ver

"Avrupa bizden korkuyor"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
veysel
Admin
Admin
veysel
Uzman Okul Ekibi...
"Avrupa bizden korkuyor" Vide
MesajKonu: "Avrupa bizden korkuyor" "Avrupa bizden korkuyor" Icon_minitimeCuma Ara. 26, 2008 9:48 pm

Galatasaray'ın Portekizli yıldızı Fernando Meira, "İlk yarıda çok eleştirildik. Ama takımda birçok yeni oyuncu vardı. Birbirimize alışınca gerçek Galatasaray ortaya çıktı. Beşiktaş derbisinde ortaya koyduğumuz futbol son yıllarda oynadığım takımlar içerisinde gördüğüm en üst düzey performanstı" dedi.

LİG KEYİFLİ
Ligin ilk yarısını da değerlendiren Galatasaraylı oyuncu, "Beşiktaş bize yenilmesine karşın iyi bir futbol ortaya koydu. Çok iyi bir takım. Fenerbahçe, Avrupa şampiyonu bir teknik adamla çalışıyor. Güiza bekleneni veremese de, İspanya Ligi'nde hiçbir oyuncu rastlantı eseri gol kralı olmaz. Ayrıca Alex gibi son derece iyi bir oyuncuları var. Roberto Carlos'un halen dünyanın en iyi sol beki olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor ve Sivasspor'u daha önce tanımıyordum. Ama beş takımın birden şampiyonluğa oynadığı bir lig gerçekten çok keyif verici" şeklinde konuştu.
AVRUPA BİZDEN KORKUYOR
UEFA Kupası'nda Bordeaux ve Hamburg- NEC Nijmegen eşleşmelerini de değerlendiren Meira, "Bordeaux bana göre o torbadan çektiğimiz en dişimize uygun takımdı. Galatasaray ismi tüm Avrupa'da çok iyi biliniyor ve korku salıyor. Bu sezon da geçen yıl olduğu gibi Fransa Ligi'nde zirveyi kovalıyorlar. Ancak biz onlardan çok daha iyi takımız. Bu turu geçmekte zorlanmayacağız" iddiasında bulundu.

HAMBURG'U DA ELERİZ
Bir sonraki eşleşmenin büyük ihtimalle Hamburg olacağını kaydeden Portekizli futbolcu, "Hamburg iyi bir takım. Ama Avrupa Kupaları'nda eski tecrübelerinin çok uzağındalar. Özellikle Rafael Van Der Vaart'ı sattıktan sonra büyük güç kaybı yaşadılar. Hava şartları konusunda sıkıntı yaşamazsak ve özellikle son Beşiktaş ve öncesinde de Hertha Berlin karşısında oynadığımız futbolu sergilersek çeyrek finale çıkarız" dedi.

FİNAL HAYAL DEĞİL
UEFA Kupası'nda finalin hayal olmadığını belirten Galatasaraylı oyuncu, "Biz takım olarak buna inanıyoruz. Üstelik kupa finalinin Türkiye'de oynanacak olması bizi oldukça motive ediyor. Her geçen gün takım olarak daha iyiye gidiyoruz. Hayalim Galatasaray'a ikinci UEFA Kupası'nı kazandırmak" yorumunu yaptı.

"ARDA'YA KARŞI OYNAMAK İSTEMEZDİM"
Takım içerisinde çok iyi Türk oyuncular bulunduğunu da kaydeden Meira, "Arda müthiş oyuncu. Aynı zamanda çok da iyi bir arkadaş. Açıkçası onun rakibi olmak istemezdim. Galatasaray'da onunla birlikte oynamak çok büyük bir şans. Geleceği parlak. Avrupa'da çok tanınıyor. İleride Avrupa'nın çok büyük takımlarında oynayacağını düşünüyorum" dedi. Birlikte oynadığı Servet'in de çok özverili olduğunu belirten Portekizli futbolcu, "Yüzünde maskeyle oynamak son derece zordur. Nefes bile alamazsınız. Ama Servet'te öyle bir futbol aşkı var ki, başına ne takarsanız takın çıkar yine oynar" değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'de yaşamaktan son derece mutlu olduğunu kaydeden Meira, "İnsanlar son derece sıcak. Futbol sevgisi Türkiye'de var demek haksızlık olur. Çünkü insanlar burada futbola adeta aşık. Tribünleri gördüğünüzde kendinizden geçiyorsunuz" şeklinde konuştu.

"ELEŞTİRİLER HAKSIZ"
Skibbe'ye yapılan eleştirileri haksız bulduğunu söyleyen Meira, "Sonuçta bu takıma birçok yeni futbolcu geldi. Ben de uyum sorunu yaşadım. Bu gayet doğal. Galatasaray'a Kewell, Baros ve ben gibi Skibbe de yeni geldi. Devre arası çalışmalarında birbirimizi daha da iyi tanıyacağız. Göreceksiniz ikinci yarı çok daha iyi bir Galatasaray çıkacak" yorumunu yaptı.

"Avrupa bizden korkuyor"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası